20 lutego na hali sportowej w Radoszycach odbyły się zawody sportowe w mini piłce siatkowej dla szkół z terenu gminy. Rywalizacja w kategorii chłopców toczyła się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mecze w mini piłce siatkowej rozgrywane są tzw. dwoma „czwórkami”, każda po jednym secie.

Naszą szkołę reprezentowali:
Mateusz Trojanowski z kl.7a, Kamil Chyb, Bartek Owczarek, Filip Maruszewski, Mikołaj Ciupa i Kasper Bielaszewski- z kl. 6b, Kacper Sinkiewicz, Oskar Młodziński i Kacper Petelicki- z kl. 6a oraz Wiktor Skrobisz z kl. 5b i Karol Michalski z kl. 5a.

Po niezwykle wyrównanych bojach sportowych drużyna chłopców zajęła ostatecznie 3 miejsce. Na zakończenie turnieju pamiątkowe dyplomy i okazałe puchary najlepszym drużynom wręczył burmistrz miasta i gminy Radoszyce p. Michał Pękala.

Całe zawody przygotował p. Jarosław Hajduk, a w sędziowaniu pomagali uczniowie klas gimnazjalnych. Opiekunem drużyny był pan Jacek Skroński.

Po oficjalnym otwarciu turnieju zawodnicy i kibice mogli obejrzeć układ taneczny, który wykonały uczennice naszej szkoły przygotowane przez Panią Krystynę Tysiąc.

Nasze zawodniczki zwyciężyły wszystkie swoje mecze, a tym samym cały turniej, zdobywając Mistrzostwo Gminy Radoszyce i awans do rozgrywek powiatowych, które jeszcze w marcu rozegrane zostaną w Fałkowie. Trzymamy kciuki za nasze siatkarki. Skład drużyny dziewcząt:Bańburska Maja, Banaszkiewicz Sara, Baran Oliwia, Bednarczyk Amelia, Ferens Paulina, Kuleta Natalia, Lichota Oliwia, Owczarek Magdalena, Relidzyńska Amelia, Zielińska Amelia, Opiekun: Rafał Zieliński

10 marca 2019

8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet.

Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia, uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania artystyczne „Mam talent” przygotowali pod kierunkiem p. Anny Mechelewskiej i p. Moniki Lesiak humorystyczne przedstawienie. Inscenizacja miała uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta. Dobry nastrój budowały: scenki teatralne, skecze, śpiew i taniec do piosenki ,, Być kobietą…”,,,A ty pokaż swoje nogi” i „Tak bardzo się starałem”. Występ młodszych i starszych uczniów, to strzał w dziesiątkę. Dzieci świetnie potrafiły ze sobą współpracować.

Nie zabrakło również „Sto lat” odśpiewanego przez całą społeczność szkolną i serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Panie zostały obdarowane kwiatami.

Konkurs plastyczny pt. „Poznajemy i nazywamy uczucia. Wyrażamy je w różnych zachowaniach”
dla klas IV – VII.

Cele konkursu:

  1. Przybliżenie i zainteresowanie uczniów i młodzieży problematyką zdrowia psychicznego, dbania o jego prawidłowy rozwój, dostrzegania i unikania zagrożeń,
  2. Przybliżenie tematyki związanej z kryzysami psychicznymi,
  3. Poszukiwanie twórczych form wyrazu,
  4. Zrozumienie przez uczniów, że to oni sami w znacznym stopniu są odpowiedzialni za własne zdrowie,
  5. Uświadomienie  uczniom własnych uczuć oraz kształtowanie umiejętności ich wyrażania,
  6. Zapoznanie ze zmianami zachodzącymi w organizmie oraz w psychice,
  7. Prezentacja talentów plastycznych.

Założenia organizacyjne.

  1. Konkurs jest jednoetapowy.
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej.
  3. Prace na konkurs należy dostarczyć do p. Anny Mechelewskiej, p. Mirosławy Smerdzyńskiej, p. Anny Myśliwej lub p. Moniki Lesiak.  


Prace konkursowe.

W konkursie oceniane będą prace, których tematyka zgodna jest z celami konkursu.
Praca może być wykonana w dowolnej technice (np. rysunek, grafika, szkic) z użyciem dowolnej ilości kolorów i znaków. Format pracy A3 lub A4.
Praca powinna być dziełem oryginalnym zawierającym tytuł.
Praca na odwrocie powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa.
Prace na konkurs należy dostarczyć do dnia 8 marca 2019 roku.  

Ocena zgłoszonych prac.

Oceny zgłoszonych na konkurs prac dokona Jury konkursu.
Z przebiegu prac Jury konkursu zostanie sporządzony protokół.
Jury konkursu dokona oceny prac i przyzna nagrody.

Przy ocenie prac weźmie pod uwagę następujące kryteria:

  • zgodność z tematyką konkursu,
  • oryginalność podejścia do tematu i pomysł,
  • czytelność komunikatu,
  • walory estetyczne,
  • walory kompozycyjne.

Organizatorzy:

p. Anna Mechelewska, p. Anna Myśliwa, p. Monika Lesiak, p. Mirosława Smerdzyńska

1  marca w Szkole Podstawowej w Kłucku odbył się II Turniej Szachowy Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu dwóch  uczniów z pięciu szkół
z terenu gminy Radoszyce: SP Grodzisko, SP Kapałów, SP Kłucko, SP Radoszyce, SP Wilczkowice. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kłucka zwyciężyli w końcowej klasyfikacji drużynowej zdobywając 73 punkty wyprzedzając szachistów z Radoszyc którzy zdobyli 66 punktów. Nasi szachiści zajęli drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej dzięki dobrym wynikom indywidualnym. Najwyższe – trzecie miejsce zajął  Karol  Drab, piąte miejsce przypadło Michałowi Zielińskiemu, nasz najmłodszy zawodnik Maciej Zieliński uplasował się na ósmej lokacie, cenna punkty dołożył Łukasz Milcarz zajmując miejsce dziesiąte. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z SP Grodzisko – 50 punktów, czwarte miejsce przypadło dla SP Wilczkowice – 37 punktów, piąte miejsce zajęli szachiści z SP Kapałów – 15 punktów.  Był to drugi już turniej szachowy promujący szachy jako dyscyplinę, która wpływa na wszechstronny rozwój dziecka, kształci pamięć, logiczne myślenie i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Życzymy dalszych sukcesów naszym szachistom.

8 lutego 2019 r. uczniowie klas Vc i Vb Szkoły Podstawowej w Radoszycach uczestniczyli w warsztatach w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Tematyka zajęć była następująca: „GEO-GIGA-GRA – GRA WIELKOFORMATOWA” oraz „WKOŁO JEST WESOŁO. UKŁAD SŁONECZNY”. Udział w zajęciach zawdzięczamy zespołowi uczniowskiemu tj.: Annie Komisarskiej, Jakubowi Relidzyńskiemu, Szymonowi Myszkowskiemu i Kacprowi Komisarskiemu. Ww uczniowie pod opieką nauczyciela geografii p. Kazimierza Relidzyńskiego wykonali makietę pt.” Życie w toni i błękicie dewońskiego morza”. Nagrodą dla uczniów był min. vocher na warsztaty.

Warsztaty w Geoparku stanowiły okazję do doskonalenia wiedzy i umiejętności z zakresu geografii, geologii i astronomii, to także ciekawa przygoda oraz sposób integracji społeczności uczniowskiej. Opiekę podczas wycieczki sprawowali nauczyciele p. Kazimierz Relidzyński oraz p. Małgorzata Tkacz.