17 kwietnia 2018

W ramach projektu „Umiem pływać” uczniowie naszej szkoły rozpoczęli naukę pływania. Uczestniczy w nim 30 dzieci z klas trzecich. Cykl zajęć obejmuje 20 godzin nauki pływania.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Organizatorem programu jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Program dofinansowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zajęcia w ramach programu to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwości rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Podtrzymując tradycje ludowe, harcerze z 33 KDSH „Iskra” wykonali wraz z członkami i opiekunami SU oraz przedstawicielami lokalnej społeczności w ramach projektu „Akademia Obywatelska 1918” tradycyjne palmy wielkanocne. Natomiast w Wielką Sobotę, podczas adoracji pełnili wartę przy Grobie Pańskim. Przedświąteczny czas, to również wiosenne porządki i zakupy, dlatego 24 marca 2018 r. (sobota), harcerze uczestniczyli w akcji „Pomagamy pakować zakupy” w sklepie „Kaufland” w Końskich. To był wyjątkowy i pracowity czas!!!

 

Jak cię widzą, tak cię piszą” to tytuł interaktywnego widowiska telewizyjnego, w którym w dniu 5 kwietnia wzięła udział młodzież naszej szkoły. Uczniowie pod kierownictwem p. Ewy Nowak i pod opieką p. Barbary Ciechanowskiej i Lidii Wydry udali się do kieleckiego Hotelu Kongresowego, gdzie odbył się talk show, którego punktem centralnym była nauka kreowania własnego wizerunku. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest przekazywanie treści, wygląd, atrakcyjność przekazu i sposób autoprezentacji. Na starcie do dorosłego życia uświadomili sobie, jak istotna umiejętność dobrego „ sprzedania się”. Uczniowie zostali zaproszeni do próby zaprezentowania się, poznania trików na zdobycie międzynarodowej sławy, sposobu na zaistnienie w mass mediach.
W trakcie widowiska obecny był zapis telewizyjny, a podczas wspólnej zabawy uczniowie poznali tajniki realizacji obrazu, mogli zaobserwować, jak na planie filmowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy. 
Dużo zabawy, sporo dobrego humoru zapewniło atrakcyjną formę nauczania.