Wspaniałym sukcesem zakończył się udział Amelii Kamińskiej uczennicy klasy 8b w 52 Międzynarodowym Konkursie Sztuki Dziecięcej organizowanym w Japonii. Praca plastyczna młodej artystki została uhonorowana przez Jury konkursowe srebrnym medalem. 52 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany jest przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej, gazetą Yomiuri Shimbun oraz firmą Pentel. Konkurs ma charakter globalny. W tegorocznej edycji uczestniczyło 13 313 prac plastycznych dzieci z całego świata. Ten prestiżowy konkurs to prawdziwa kopalnia talentów, pełna niezwykłości, która pomaga odkryć młodych artystów. Udział w tym kreatywnym wydarzeniu kształtuje postawę twórczą i krytyczny stosunek do sztuki, mobilizuje do nieszablonowych rozwiązań plastycznych, pomaga zrozumieć inność i co istotne – łączy wiele kultur. W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym wyróżnione dzieci otrzymują prestiżowe certyfikaty, medale oraz nagrody rzeczowe, które stanowią dowód uznania i motywują do dalszej pracy twórczej. Najwyższe wyróżnienie przyznawane jedynie 10 autorom najlepszych prac z całego świata to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Kolejne wyróżnienie to nagrody Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel. W skład konkursowego Jury wchodzą profesorowie, asystenci profesorów i wykładowcy uniwersytetów japońskich. Uhonorowane dzieła zostały zaprezentowane na wystawie sztuki dziecięcej w Tokio w marcu 2022r., kolejne prezentacje odbędą się w Osace i innych miastach japońskich oraz za granicą, w tym również niektórych miastach europejskich. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Bożena Binkowska – nauczyciel plastyki.
24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/22. Nagrodzeni zostali wzorowi uczniowie, finaliści i laureaci konkursów oraz osoby, które przyczyniły się do podniesienia jakości nauczania i budowania prestiżu szkoły.
Oprócz ósmoklasistów, pożegnaliśmy również kliku cennych pracowników naszej placówki: panią Barbarę Ciechanowską, Marzenę Pryciak, Danutę Nowakowską oraz księży Damiana Czubaka i Łukasza Sieka. Dziękujemy Wam za cały wkład pracy i życzymy wszystkiego dobrego w kolejnych etapach życia.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Dziękujemy Wam za cały wysiłek włożony w ten rok szkolny, gratulujemy sukcesów i życzymy pięknych, bezpiecznych oraz pełnych wrażeń wakacji !!!
Projekt „Wakacje z Matzoo” powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Ma urozmaicić wakacje a także pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki.
Codziennie od 1 lipca na stronie matzoo.pl będzie się pojawiało nowe zadanie do rozwiązania, dostępne tylko tego dnia. Po rozwiązaniu prawidłowo co najmniej 20 zadań uczestnik otrzyma dyplom w wersji elektronicznej, gdy rozwiąże co najmniej 40 zadań – dyplom z wyróżnieniem. A we wrześniu dyplomy zostaną wymienione na nagrody!
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2021/22,
które odbędzie się 24 czerwca o godz. 9:00
w Hali Sportowej.
Nasza przygoda z tegoroczną edycją projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” – „Poznajemy zawody” dobiegła końca. Stworzyliśmy na początku tej edycji makietę „Miasta zawodów”, która odzwierciedla charakterystyczne budynki i ludzi tam pracujących w naszej miejscowości. W czerwcu odwiedziliśmy „Nasze Miasto Zawodów” i tak byliśmy u optometrystki, stomatologa, weterynarza, cukiernika, pracowników poczty, fryzjera, kwiaciarki, pracowników banku, fotografa. Każda z tych osób opowiedziała nam o swojej pracy. Uczniowie zadawali pytania, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Ponadto spotkaliśmy się z podróżnikiem, bibliotekarzem i burmistrzem.
Z okazji Dnia Dziecka młodsze klasy podsumowały swoją przygodę z lekturami na pikniku czytelniczym. Pogoda dopisała, więc czytanie ulubionych książek na świeżym powietrzu było bardzo przyjemne. Ponadto zorganizowaliśmy pokaz mody związanej z tematem POZNAJEMY ZAWODY. Mieliśmy uczniów przebranych m.in. za policjantów, żeglarzy, żołnierzy, kosmetyczki, fryzjerów, lekarzy, pielęgniarki, kucharzy, sprzątaczki, nauczycieli i urzędników. Każda z osób mówiła coś na temat wybranego przez siebie zawodu. Uczniowie pokazywali charakterystyczne atrybuty danego zawodu. Był to aktywny czas, który dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i wielu wrażeń.
10 czerwca odbyła się V edycja „Konkursu czytania w języku niemieckim – Vorlesewettbewerb”.
Celem konkursu było:
· rozbudzenie zainteresowań literaturą niemieckojęzyczną
· rozwijanie umiejętności płynnego czytania
· ćwiczenie poprawnej wymowy i intonacji
· rozwijanie kompetencji językowych
Każdy uczestnik konkursu przygotował jeden z zaproponowanych tekstów, a następnie zaprezentował go przed komisją konkursową. Ocenie podlegały: poprawna wymowa i intonacja, płynność i tempo czytania oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Oto laureaci:
I miejsce – Szymon Zigliński
II miejsce – Daria Janus
III miejsce – Zuzanna Dębowska
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.
Łamigłówki są świetną edukacyjną zabawą, która zmusza do myślenia. Pomagają rozwijać intelekt dzieci, ucząc je logicznego myślenia i innych umiejętności przydatnych nie tylko w szkole. Kształtują także zdolności matematyczne, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, umiejętność dokonywania porównań i koncentrację.
Już po raz drugi Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Wydawnictwo Logi zaprosili uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w zawodach. Uczniowie naszej szkoły również zmierzyli się z łamigłówkami diagramowymi. Finalistami konkursu zostali:
Bartosz Drab (4b)
Magdalena Dynus (7b)
Natalia Trojanowska (8a)
Patrycja Binkowska (8c)
Alicja Lachowska (8c).