14 czerwca w gminnej hali sportowej w Radoszycach odbył się finał wojewódzki programu Dziecięca Piłka Ręczna – SZCZYPIORNIAK IV. W turnieju wzięło udział 120 uczniów z dwunastu drużyn z całego województwa świętokrzyskiego.

Uroczystość rozpoczęła się patriotycznie – młodzi zawodnicy ubrani byli w czerwone koszulki z napisem „POLSKA 1918-2018”. Było to nawiązanie do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz setnej rocznicy istnienia piłki ręcznej w naszym kraju. 

Z naszego powiatu wystąpiły: Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach, Szkoła Podstawowa w Królewcu oraz Szkoła Podstawowa z Łopuszna. Zgodnie z regulaminem rozgrywek mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansowały po dwa zespoły, które zajęły I i II miejsca w grupach. Nasza drużyna wygrała swoje mecze grupowe zajmując pierwsze miejsce w grupie A, niestety przegrała 7:9 półfinałowy mecz z Działoszycami – zwycięzcą całego turnieju. Radoszyce, po dobrych występach, zakończyły turniej na IV miejscu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale, nagrody rzeczowe. Młodzi „szczypiorniści” dekorowani byli przez Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce Michała Pękalę, Dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jacka Wołowca, Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorza Budziosza oraz Agatę Binkowską Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Z każdej drużyny wyróżniona została jedna zawodniczka i jeden zawodnik. Z naszej szkoły najlepszymi piłkarzami ręcznymi zostali: Maja Bańburska i Karol Michalski.