28 maja uczniowie klas IV wraz z wychowawcami p. A. Czarnecką, p. M. Tkacz, p. R. Zielińskim oraz p. B. Binkowską pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Puław, gdzie zwiedzali park Czartoryskich, podziwiając ciekawe i niespotykane odmiany drzew i krzewów.

Centralnym punktem wycieczki był Kazimierz Dolny, urocze, renesansowe miasteczko położone malowniczo nad Wisłą. Wizytę w Kazimierzu uczniowie rozpoczęli właśnie od rejsu statkiem po Wiśle. Widoki były przepiękne, czerwone dachy Kazimierza, zamek w Janowcu, drzewa i wody Wisły.

Zwiedzanie miasta uczniowie rozpoczęli od klasztoru reformatów, a potem poszli w stronę Rynku. Przywitały ich tam zdobne, renesansowe kamieniczki. Na rynku warto również zwrócić uwagę na studnię. Następnie wyruszyli w stronę farnego kościoła, mijając po drodze pomnik kundelka. Potem poszli dalej w górę, w stronę zamku, a właściwie do jego ruin. Na zakończenie weszli na basztę, skąd rozciągał się przepiękny widok na Wisłę, miasto i okolicę. Zapraszamy do fotorelacji w zakładce „Filmy” oraz poniżej.