W ramach tygodnia matematyki uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach obchodzili Międzynarodowy Dzień Liczby , który przyda 14 marca. Wszystkie klasy drugie pod kierunkiem nauczycielek matematyki pań: Doroty Jakubowskiej i Karoliny Pietrusiewicz starannie przygotowały się do uczczenia tego święta.
Każda klasa przygotowała stosowny plakat, wiersz lub piosenkę o tej ciekawej liczbie, zwanej ludolfiną. Następnie każda klasa miała zaprezentować się w konkurencji na zapamiętanie jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby .Tu zwyciężyło opanowanie i taktyka, a emocji było mnóstwo.
Odbyły się także rozgrywki pomiędzy drugimi klasami, które obejmowały quiz matematyczny wiedzy o liczbie oraz układanie „radosnych sześcianów”.

Całość oceniało jury w składzie: Lidia Wydra, Izabela Lewandowska, Ewa Nowak, Marzena Pryciak, Rafał Cieślak. Na zakończenie rozdano dyplomy dla poszczególnych klas.

Uczniowie bawili się wspaniale, zaangażowani byli wszyscy z poszczególnych klas i z pewnością święto liczby na stałe zagości w harmonogramie wydarzeń szkoły.

Ponadto w piątek wśród wszystkich uczniów klas gimnazjalnych przeprowadzono „Gimnazjalnego Mistrza Rachunków”, którym została Alicja Szemberg z klasy IIIc.