19 grudnia 2017

8 grudnia w I LO im. KEN w Końskich odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Podczas tego świątecznego spotkania organizatorzy nagrodzili najlepszych uczniów powiatu koneckiego, którzy uczestniczyli w tegorocznych Powiatowych Konkursach Języka Niemieckiego. Dość liczną grupę nagrodzonych stanowili uczniowie naszej szkoły.
W konkursie wiedzy Dawid Lewosiński kl. II d i Alicja Szemberg kl. III c zajęli I miejsce, a miejsce III – Daria Ciupa i Mateusz Kałuziński z klasy II d, Katarzyna Lachowska kl. III b, Julia Wydra kl. III c oraz Marta Kowalska VII a.
W konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową wyróżnienie otrzymała Zuzanna Czarnecka VII a, a I miejsce zdobyła nasza najmłodsza uczestniczka Emilia Zimna z klasy IV a. Wszystkie kartki konkursowe ozdabiają naszą szkołę, tworząc świąteczny klimat.
Opiekunami uczniów są p. A. Czarnecka, p. L. Wydra i p. B. Binkowska.