15 grudnia 2017

12 grudnia w hali sportowej naszej Szkoły odbyła się wielka impreza sportowo-rekreacyjna pt. „I Ty możesz zostać Mistrzem”. Było to swoiste święto piłki ręcznej, w którym wzięło udział ponad 200 uczniów z klas II-IV szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji wychowania fizycznego prowadzonej przez znanych zawodników PGE VIVE Kielce, Mariusza Jurkiewicza i Mateusza Jachlewskiego oraz zawodniczki Korony Handball. Następnie odbył się turniej szczypiorniaka w którym reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

Imprezę zorganizowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Przedsięwzięcie powstało w ramach ogólnopolskiego Programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w ręczną” oraz Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej – „Dziecięca Piłka Ręczna”.

Był to wielki, niezapomniany dzień sportu. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom.