28 października 2017

To już drugi w tym roku szkolnym rajd rowerowy zorganizowany przez Gimnazjalne Towarzystwo Cyklistów (GTC) dla uczniów klas gimnazjalnych. Tym razem pojechaliśmy trasą: Radoszyce – Cis – Lipa – Szkucin (Piekiełko Szkuckie) – Biały Ług – Jakimowice-Niwa – Grodzisko – Radoszyce. Z obliczeń na mapie mieliśmy przejechać prawie 29 km. W rzeczywistości wyszło 32 km. Ale i tak daliśmy radę – i zdążyliśmy wrócić na czas.

Wyjechaliśmy sprzed szkoły 12 października o 930. Po drodze były dwa akcenty patriotyczne (w Cisie i pomiędzy Szkucinem a Białym Ługiem), jeden religijny-w Lipie, jeden krajoznawczy (Piekiełko Szkuckie) oraz rekreacyjny przy ognisku na Niwie.

Pogoda znów nam sprzyjała, humory dopisywały jak zwykle. Następna wycieczka zapewne dopiero na wiosnę. Ta była już 8 z kolei. Za rok planujemy zorganizować 10 jubileuszowy rajd rowerowy na 100-lecie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Gimnazjalistów będzie wtedy niewielu, więc już teraz zapraszamy na rowery uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

Opiekunami i przewodnikami po okolicy byli p. Jacek Skroński i p. Agnieszka Zawrzykraj.

A oto historia naszej wędrówki: