25 października 2017

24 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Origami. Sztuka ta polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Japończycy uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Podczas tego dnia uczniowie w naszej szkole na lekcjach matematyki zajmowali się głównie Origami modułowym (moduł Mitsunobu Sonobe), które jest bardzo efektowną ale niezwykle wymagającą odmianą Origami. Modele powstają w wyniku połączenia wcześniej przygotowanych elementów w jedną całość. Nie zabrakło jednak także konstrukcji koperty, pudełka czy klasycznej łódki, które sprawiły uczniom ogromną radość i pozwoliły uwierzyć w swoje możliwości.