4 października 2017

25 września 2017 r. odbyły się w naszej Szkole warsztaty z języka niemieckiego pt. „Meine Sommerferien”.
Prowadzącym zajęcia był pan Ralf Arzt – niemiecki nauczyciel, metodyk i konsultant SODMiDN-u, który na zaproszenie pani Lidii Wydry, już po raz drugi spotkał się z naszymi uczniami. Dzieci słuchały o ciekawostkach turystycznych, z których słyną południowe Niemcy, a w szczególności Bawaria i Baden-Baden, skąd pochodzi nasz prelegent. Następnie zaś opowiadały o swoich wakacjach pokazując prezentacje specjalnie przygotowane na tę okazję. Każdy z uczestników, zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie klasy 7a, mógł poćwiczyć swój niemiecki, a jak wiadomo nie ma lepszej motywacji do nauki języka obcego, jak bezpośredni kontakt z obcokrajowcem. Początkowe onieśmielenie zastępuje wzmożona chęć komunikacji i wzrost motywacji do nauki. Panu Arztowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i obiecujemy, że takie formy nauki języka na pewno będą kontynuowane w naszej szkole.