W dniach 29.09. – 01.10.2017 r. patrol harcerski „Ten Obcy” reprezentujący naszą Szkołę wziął udział w LVIII Harcerskim Rajdzie „Szlakami Walk Partyzanckich” organizowanym przez Hufiec Końskie. Nasi harcerze zdobyli I miejsce w rajdowej rywalizacji. Gratulujemy!

Wraz ze swymi podopiecznymi na szlak ruszyły panie Agnieszka Czarnecka, Małgorzata Stanik, Małgorzata Tkacz, Monika Lesiak, Anna Mechelewska i Jolanta Bańburska. Tegoroczna idea rajdu brzmiała “Bądź aktywny – działaj”, a temat wybranej przez nas trasy to: ucieczka z (niemal) bezludnej wyspy.
Patrol w ramach rajdu zrealizował program 2 wybranych ścieżek rozwoju – ratowniczą i puszczańską, które umożliwiły nam zdobycie sprawności higienisty/higienistki oraz przyrodnika/przyrodniczki dla całego patrolu (uczestnicy mogli także zdobywać sprawności indywidualne – np. milczka czy sióstr syjamskich).

29 września 2017 r. (piątek) po odprawie p. Dyrektor, udaliśmy się do Żarnowa, skąd z placu obok Kościoła pw. św. Mikołaja wyruszyliśmy na trasę. Pierwszego dnia pokonaliśmy odcinek z Żarnowa do Białaczowa (ok.14 km). Po drodze podziwialiśmy przyrodę, uśmiechem pozdrawialiśmy napotkanych ludzi i wykonywaliśmy trudne zadania na 6 punktach patrolowych. Nieco zmęczeni, ale radośni dotarliśmy do Białaczowa, gdzie czekała nas nie lada atrakcja – zwiedzanie pałacu znajdującego się w tej miejscowości. Przemiła pani przewodnik zapoznała nas z historią Białaczowa i właścicieli pałacu – dziejami rodów Odrowążów – Białaczowskich, Małachowskich i Broel – Platerów.
Po zakwaterowaniu w hali sportowej, zjedzeniu posiłku i odpoczynku wszyscy spotkaliśmy się na kominku harcerskim. Mogliśmy się tam wykazać kreatywnością i zdolnościami plastycznymi, przygotowując pokaz mody rozbitków na bezludnej wyspie.

Rano 30 września wyruszyliśmy z Białaczowa do Końskich (ok. 16 km), realizując zadania na 4 punktach patrolowych. W Końskich wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach i w kominku harcerskim, a następnie udaliśmy się na koncert #HarceSza, który odbył się w Domu Kultury w Końskich. Świetnie się tam bawiliśmy.

1 października (niedziela), po porannej mszy św., odbył się apel, na którym Komendant Hufca ogłosił wyniki rywalizacji i wręczył dyplomy oraz nagrody. LVIII Harcerski Rajd „Szlakami Walk Partyzanckich” przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok!