W dniu 17. 03. 2017 r.  w naszej szkole odbył się TURNIEJ JĘZYKA POLSKIEGO zorganizowany w ramach jubileuszowego XXV TYGODNIA KULTURY JĘZYKA przez panie: Grażynę Koch, Beatę Piątek i Halinę Pierścińską.
W zmaganiach polonistycznych wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkól podstawowych z terenu GMINY RADOSZYCE reprezentowanych przez 3 osobowe drużyny składające się z uczniów klas IV – VI.
Młodzi miłośnicy języka polskiego starali się udowodnić, że „ choć nasz język bywa dość trudny, jest w swej trudności po prostu cudny”.
W poszczególnych zadaniach konkursowych przekonywali, że dzięki nauce języka ojczystego każdy może wyeliminować „byki z gramatyki”, rozszyfrować kalambury frazeologiczne, a czytanie książek, jak twierdziła noblistka Wisława Szymborska: „ to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Uczestnicy przekonali się o tym, między innymi, gdy przed ich oczami, jak żywi, ukazali się bohaterowie ich ulubionych lektur: Ania Shirley, Ambroży Kleks czy Tomasz Sawyer, w postacie których wcieli się nasi uczniowie.
Konkurs przebiegał w miłej, zabawowej atmosferze, a uczestnicy zyskali wielką sympatię publiczności, która kibicowała wszystkim szkołom, a poszczególne konkurencje nagradzała gromkimi brawami. Na zakończenie Pan Wójt Michała Pękala oraz Pani dyrektor Anna Wąsik wręczyli laureatom i pozostałym uczestnikom: puchary, dyplomy i nagrody książkowe.
Na podium stanęli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Górnikach
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom !