26 października 2016

Tegoroczne święto pieczonego ziemniaka” odbyło się 21.10.2016 r. w Miedzierzy. Wzięło w nim udział około 70 druhów i druhenek z XVI GZ „Słoneczne Promyki”, 34 KDH im. J. Korczaka, 33 KDSH „Iskra” i DH „Młode Wilki” z Miedzierzy – gospodarzy tej uroczystości wraz z opiekunami: Aldoną Mechelewską, Robertem Czają, Małgorzatą Tkacz, Małgorzatą Stanik, Agnieszką Czarnecką, Anną Myśliwą, Leszkiem Myśliwym, Magdaleną Oko, Anną Mechelewską.
Święto rozpoczęło się rozpaleniem ogniska i pieczeniem kiełbasek. Niestety z uwagi na nasilające się opady deszczu przeniesiono świętowanie do hali sportowej. Druhna Zofia Mogielska zabawą „Klaszczmy w dłonie” zaprosiła wszystkich zebranych do udziału w pląsach. Uczestnicy wzięli udział w licznych zadaniach konkursowych i konkurencjach sportowych, walcząc o miano „Ziemniaczanego medalisty”. Największym powodzeniem cieszyły się konkurencje sportowe: skoki z ziemniakiem między kolanami i przenoszenie ziemniaków z kosza do kosza.  Duże emocje wzbudził wybór „Króla Ziemniaczanego” i „Królowej Frytki” – co nie było łatwym zadaniem. Miano to otrzymali druh i druhenka, którzy mieli w posiadaniu ziemniaka o najbardziej wyszukanym, śmiesznym kształcie. Spotkanie zakończyło się wspólnym kręgiem przyjaźni. Było to niesamowite i niepowtarzalne święto!

img_0616-kopiowanie img_0620-kopiowanie img_0624-kopiowanie img_0629-kopiowanie img_0646-kopiowanie img_0660-kopiowanie img_0667-kopiowanie img_0709-kopiowanie img_0756-kopiowanieimg_0744-kopiowanie