23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23. Po pięknej części artystycznej odbyło się wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu, a także osiągnięciom edukacyjnym, społecznym i sportowym. Naszą szkołę ukończyły trzy klasy ósme, każdy absolwent otrzymał pamiątkową książkę ufundowaną przez pana burmistrza.
Dziękujemy przybyłym gościom, Dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców, uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej podniosłej uroczystości.
Absolwentom życzymy sukcesów w kolejnym etapie edukacji, a wszystkim udanego odpoczynku i bezpiecznych wakacji!
W dniach 19 – 21 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia podziwiali Jezioro Solińskie zarówno ze sławnej zapory, jak również z pokładu pirackiego statku. Mieli tam okazję przekonać się jak zmienna potrafi być pogoda w górach. Następny dzień rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” i poszerzenia wiedzy z zakresu przyrody, geografii, historii i ekologii. Po części teoretycznej przyszła kolej na doświadczenie przyrody na łonie natury. Wprawdzie nie udało się spotkać bieszczadzkiego niedźwiedzia, ale widoki na szlaku po Połoninie Wetlińskiej zapierały dech w piersiach. Po intensywnej wędrówce dopisywał apetyt na wieczornym ognisku. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Ogród Biblijny i Park Miniatur Sakralnych w Myczkowcach oraz Muzeum Budownictwa Ludowego i rynek w Sanoku.
Pogoda i humory dopisywały, a wycieczka dostarczyła nowej wiedzy i pięknych wspomnień.
W dniach 16 – 18 czerwca harcerze z 33 KDSH „Iskra” wzięli udział w zlocie zorganizowanym z okazji 110 – lecia Harcerstwa na Ziemi Koneckiej. W piątek odbył się rajd dla wszystkich uczestników, który zakończył się w Parku Miejskim w Końskich, gdzie harcerze rozbili swój obóz i spędzili w nim czas aż do niedzieli. W sobotę był pełen atrakcji piknik przygotowany przez harcerzy, wieczorem koncert w wykonaniu zespołu „Melodyjki” oraz przedstawienie „Ogniobranie”. W ciągu dnia można było odwiedzić Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie, gdzie miała miejsce wystawa historyczna związana z działalnością harcerską. Uzupełnieniem wystawy był wykład prof. Adama Massalskiego na temat historii i roli harcerstwa w polskiej kulturze narodowej. Zlot zakończył się w niedzielę na rynku w centrum Końskich.
Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką banku PKO BP w Końskich – p. Barbarą Majchrzak. Głównym celem wizyty było przedstawienie korzyści płynących z założenia po ukończeniu 13 – go roku życia Konta Dla Młodych (karta płatnicza, darmowe wypłaty z bankomatów, aplikacja IKO). Zostały omówione również podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.
O korzyściach posiadania konta SKO dowiedziały się klasy drugie. Przygodę z oszczędzaniem już niedługo rozpocznie 12 uczniów.
Celem olimpiady jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych wśród uczniów województwa świętokrzyskiego poprzez rozwiązywanie łamigłówek różnych typów. Wstępne eliminacje odbyły się w szkołach, natomiast finalistów gościł Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Organizatorami konkursu byli: ŚCDN, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach i Wydawnictwo Logi.
W trzeciej edycji konkursu w finale naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Relidzyński (4b), Paweł Czarnecki (5a), Julia Bosak (8a), Magdalena Dynus (8b), Rafał Janus (8b) i Natalia Stokłosińska (8c).
Magdalena Dynus już po raz drugi została laureatką konkursu.
Maj upłynął pod hasłem „Czytania pod chmurką”. Wyszliśmy przed budynek szkoły z kocykami, poduszkami. Rozłożyliśmy je na trawie i słuchając kolejnych rozdziałów książki przenieśliśmy się w świat fantazji. W trakcie tego kameralnego spotkania emeryci czytali fragmenty znanych książek dla dzieci, a uczniowie odwzajemnili się czytaniem kolejnych rozdziałów „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting. Uczestnicy spotkania świetnie się bawili, dyskutowali o prezentowanych książkach i dzielili wrażeniami z lektury. Równie ważne było uzasadnienie wyboru danej pozycji, gdyż pokazywało związek emocjonalny czytelnika, czy to młodego, czy to starszego, z wybraną lekturą. Tak, więc widać, że czytanie łączy pokolenia. Wspólne czytanie jest świetnym sposobem na miłe spędzanie czasu, ponieważ czytanie uspokaja, wycisza i relaksuje, a jednocześnie uczy i wychowuje. Dzięki tym spotkaniom dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę z książką, wzmocniły więzi miedzy wszystkimi uczestnikami spotkania. W ciekawy sposób spędziły czas oraz zrozumiały, że czytanie przynosi przyjemność i może sprawiać radość. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że czytanie łączy, a czytanie w plenerze dostarcza dodatkowo wielu pozytywnych emocji. Umiejętności nabyte poprzez czytanie, grę aktorską i zdobyte doświadczenia w spotkaniach z seniorami oraz aktywny udział w zajęciach pozalekcyjnych zmotywował naszych uczniów do zainteresowania literaturą dziecięcą.
Uczniowie z klasy II a i III a wraz z opiekunami: p. E. Szemberg, A. Myśliwa, M. Lesiak, A. Mechelewska i p. A. Narożnicka spędzili ten dzień wesoło i aktywnie na obiekcie sportowym GKS „Partyzant”. Było wiele atrakcji m.in. gry i zabawy ruchowe na placu zabaw, malowanie twarzy, robienie tatuaży, formowanie z balonów ulubionego zwierzątka lub postaci. Dziękujemy rodzicom za współpracę, przygotowanie ogniska i poczęstunku dla dzieci. Zaszczycili nas swoją obecnością p. Dyrektor Anna Wąsik, kierownik CUW p. Ewelina Jańczyk i Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce p. Michał Pękala, którzy złożyli życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta i obdarowali je słodkościami.
Serdecznie zapraszamy
na uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2022/23,
które odbędzie się
23 czerwca 2023 r. o godz. 11:00
w szkolnej hali sportowej.
W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Forget-me-not”. Aby przygotować się do niego, musieli zapoznać się z treścią i słownictwem z opowiadania oraz kilku piosenek i sentencji w języku angielskim. Uczynili to znakomicie, gdyż otrzymali aż trzy dyplomy z wyróżnieniem oraz osiem dyplomów uznania!
Wyróżnienia otrzymali Magdalena Dynus, Gabriela Bańburska oraz Tomasz Relidzyński.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!