Mała Liga Piłki Ręcznej to Turniej organizowany dla zespołów męskich piłki ręcznej grających w szkołach województwa świętokrzyskiego. Jest oparty na regułach funkcjonujących w profesjonalnej piłce ręcznej.
Nasza szkoła w tym roku rywalizowała w kategorii klas 7-8. Pierwszy etap dla naszej drużyny odbył się w Radoszycach 30 marca. Awans do ćwierćfinału zdobyły 3 najlepsze drużyny. Radoszyce awansowały do dalszego etapu z II miejsca, przegrywając jedynie z Królewcem różnicą jednej bramki.

Wyniki rywalizacji:
SP Radoszyce
– SP Cierchy              12:2
SP Kłucko – SP Zaborowice               5:5
SP Królewiec – SP Cierchy            10:2
SP Radoszyce – SP Zaborowice      11:2
SP Królewiec –  SP Kłucko            11:2
SP Zaborowice – SP Cierchy             8:3
SP Królewiec – SP Radoszyce         4:3
SP Kłucko – SP Cierchy                     7:1
SP Królewiec – SP Zaborowice      11:2
SP Radoszyce – SP Kłucko              11:4

Tabela końcowa:
1. SP Królewiec        8    36:92. SP Radoszyce       6    37:12
3. SP Kłucko             3    18:28
4. SP Zaborowice     3    17:30
5. SP Cierchy            0      8:37

Ćwierćfinały Małej Ligi Piłki Ręcznej odbyły się w Masłowie 20 kwietnia. Tutaj niestety nasi zawodnicy, pomimo walki i dobrych początków w każdym meczu, nie zdołali awansować do półfinału.

Wyniki rywalizacji:
SP Piekoszów – SP Królewiec 5:6
P Iłża – SP Radoszyce 11:7
SP Masłów – SP Kłucko 11:2
SP Piekoszów – SP Radoszyce 4:3
SP Iłża – SP Kłucko 12:6
SP Masłów – SP Królewiec 2:3
SP Piekoszów – SP Kłucko 4:3
SP Masłów – SP Radoszyce 6:4
SP Iłża – SP Królewiec 14:4

Tabela końcowa:
1. SP Iłża 10
2. SP Królewiec 8
3. SP Masłów 6
4. SP Piekoszów  4       
5. SP Radoszyce  2 
6. SP Kłucko   0

Udział w Małej Lidze Piłki Ręcznej Piłki Ręcznej był dla naszych młodych sportowców piękną przygodą i na pewno długo będą wspominać: rywalizację sportową, wspólne kibicowanie, integrację z innymi szkołami, spotkanie Tomaszem Gębalą – Reprezentantem polskiej kadry piłkarzy ręcznych.  

27 kwietnia zakończyliśmy udział w MLPR w Hali Legionów w Kielcach, gdzie na zaproszenie organizatorów, kibicowaliśmy finalistom wszystkich trzech kategorii wiekowych.

Szkołę Podstawową im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach reprezentowali:

Jakub Chyb, Paweł Chyb, Bartosz Czarnecki, Szymon Drab, Adrian Dulewicz, Dawid Kałuża, Marcin Kowalewski, Piotr Krupa, Mateusz Janiszewski, Antoni Pawłowski, Bartosz Pluta, Damian Ruszkiewicz, Nataniel Stolarski, Piotr Szemberg, trener – Rafał Zieliński.