Szkolna Kasa Oszczędności to kompleksowy program edukacji finansowej, który ma już prawie 90 lat. Uczestniczą w nim uczniowie w wieku od 5 do 13 roku życia.

SKO w obecnej formie jest cyfrowe, nowoczesne i obejmuje wszystkie ważne dla dzieci i młodzieży tematy: finanse, oszczędzanie, ekologię, zdrowy tryb życia, pierwszą pomoc i cyberbezpieczeństwo. Pytania z tych obszarów znalazły się w trzecim Teście wiedzy SKO, do którego przystąpili uczniowie naszej szkoły.

SKO  Konto Dla Ucznia posiada unikalny serwis internetowy. Poza podstawową funkcją sprawdzenia stanu konta, dziecko może otwierać wirtualne skarbonki służące do zbierania pieniędzy na określone cele. Za prowadzenie konta bank nie pobiera żadnych opłat, oprocentowanie wynosi 5 % z tygodniową kapitalizacją odsetek.

Do SKO dołączyli ostatnio: Lena Brot (IVa), Anna Relidzyńska (IVb), Maria Relidzyńska (IVb), Mikołaj Hendryk (Va), Zuzanna Śliwa (Va) i Hubert Tkacz (VIb).

Aby zapisać się do SKO należy zgłosić się do p. Marioli Lachowskiej (klasy I-III) lub do p. Joanny Zawrzykraj (klasy IV-VI).