14 marca 2023

8 marca byliśmy na „proszonym” turnieju towarzyskim w piłce ręcznej w Królewcu. Zawody o puchar Wójta Gminy Smyków z okazji Dnia Kobiet zorganizował p. Jacek Kołodziejczyk (miejscowy wuefista).

Do rywalizacji sportowej przystąpiły 4 drużyny dziewcząt z klas 4-6: SP Królewiec, SP Mniów, SP Radoszyce i SP Stąporków. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl.5-6: 5A-Eliza Stasińska, Zuzanna Śliwa, Lena Świeca; 5B-Aleksandra Elster, Maja Kowalczyk; 6A-Maja Oko, Maja Popielewska; 6B-Lena Kaczmarczyk, Zuzanna Kruszyna, Weronika Lichota, Natalia Milczarek.

Zawodniczki z Radoszyc dzielnie walczyły na parkiecie, lecz poziom sportowy przeciwniczek był dużo wyższy. Zajęliśmy czwarte miejsce zbierając doświadczenie turniejowe i prezentując z meczu na mecz coraz lepszy poziom gry.

Nikt z uczestników zawodów nie wrócił do domu bez trofeów. Każda drużyna otrzymała puchar, wszystkie zawodniczki pamiątkowe medale… i po pączku na osłodę.

Jeszcze w trakcie imprezy zostaliśmy zaproszeni na tożsamy turniej w przyszłym tygodniu, tym razem z udziałem chłopców z kl. 4-6.

Opiekunem grupy był p. Jacek Skroński.