Po pandemicznym zastoju w szkolnych zawodach sportowych coś drgnęło.

Trzy lata temu byliśmy ostatni raz na „proszonym” cyklicznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. W ubiegłą sobotę 4 lutego znów spotkaliśmy się w Fałkowie.

W tegorocznym turnieju wzięły udział cztery drużyny: gospodarze Fałków, Niekłań Wielki, Nowy Dziebałtów i Radoszyce. Termin trochę niefortunny – środek ferii zimowych, sobota – dlatego udało nam (wuefistom) się zebrać „mocną” ekipę 5-cio osobową:

1. Kowalewski Marcin 8C

2. Dulewicz Adrian 8C

3. Drab Szymon 8B

4. Lichota Gabriela 8C

5. Kowalska Emilia 8B

Mimo tak okrojonego i „mieszanego składu (musieliśmy posiłkować się dziewczętami) w sportowej rywalizacji systemem „każdy z każdym” oraz w dobrej atmosferze, bez urazów i kontuzji nasza drużyna zajęła II miejsce. Zwyciężyli chłopaki z Niekłania, trzecie miejsce zajęła drużyna z Dziebałtowa a w rolę „prawdziwego gospodarza” wcieliła się ekipa z Fałkowa – IV miejsce.

Oprócz aspektu sportowego była (jak co roku) fantastyczna oprawa całego turnieju. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary dla drużyn oraz medale i nagrody rzeczowe dla każdego.

W tzw. międzyczasie dla wszystkich zespołow przygotowano poczęstunek (owoce, jogurty, pączki, herbatę) a „mięsożercy” mogli się częstować do woli kiełbaskami z grilla. Głodny nikt do domu nie wrócił.

To była IX edycja tego turnieju. Za rok – okrągły X jubileusz. Jeśli nas znów zaproszą… nie odmówimy.

Opiekun drużyny: Jacek Skroński