1 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, którego organizatorem było I LO im. KEN w Końskich. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, podnoszenie poziomu umiejętności językowych oraz zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14 grudnia w liceum. W konkursie wiedzy o Niemczech wyróżnienie otrzymała Julia Bosak z klasy VIII a. Rywalizacji językowej towarzyszył równocześnie konkurs na kartkę bożonarodzeniową, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów z powiatu koneckiego. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim. Laureatami II miejsca w tym konkursie zostali: Eliza Stasińska z klasy V a i Filip Pietrusiewicz z klasy IV a. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.