Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno, w którym znajduje się niespodzianka. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. 

Konkurs na najciekawszy kalendarz adwentowy jest w naszej szkole kilkuletnią tradycją, cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Celem konkursu jest przybliżenie i poszerzenie wiedzy dotyczącej kultury i zwyczajów adwentowych w Niemczech. W tym roku organizatorzy konkursu – nauczyciele języka niemieckiego postanowili zaprosić do tego wspaniałego przedsięwzięcia również okoliczne szkoły z Gminy Radoszyce. Zadaniem uczniów było przygotowanie dowolną techniką kalendarza adwentowego. Komisja konkursowa oceniając prace miała na uwadze  następujące kryteria: inwencja twórcza (oryginalność formy), estetyka pracy, treść przekazu. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów, którzy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac. 

Nagrodzeni zostali: 

I miejsce – Wiktoria Gil kl. VIIIa Szkoła Podstawowa w Radoszycach 

II miejsce – Mikołaj Wiklak kl. VII Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach 

III miejsce – Klaudia Steckiewicz kl. VIII Szkoła Podstawowa w Kłucku 

Wyróżnienia: 

Jakub Kurczyński kl. VII (SP Wilczkowice), Szymon Jarząb kl. VII (SP Kłucko),Nadia Lichota kl. VII (SP Kapałów) oraz uczniowie ze szkoły z Radoszyc: Julia Pakuła kl. IVa, Igor Bańburski kl. Va, Paweł Czarnecki kl. Va, Mikołaj Hendryk kl. Va, Joanna Supierz kl. Va, Krystian Urban kl. VIa, Piotr Szemberg kl. VIIIb, Piotr Krupa kl. VIIIb, Gabriela Lichota kl. VIIIc 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy za włożony trud oraz czas poświęcony w przygotowanie kalendarzy. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych i zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu w przyszłym roku. 

Prace konkursowe można oglądać na wystawie na górnym holu naszej szkoły.  

Zapraszamy!