14 listopada 2022

Od 12 do 23 października uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII Kampanii Białych Serc, Europejskim Solidarnym Proteście Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Po raz osiemnasty rozmawialiśmy o uzależnieniach, agresji i przemocy, tym razem koncentrując się zwłaszcza na przemocy wobec zwierząt oraz na skutkach fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu. W ramach tegorocznej Kampanii Białych Serc w Szkole Podstawowej w Radoszycach zrealizowano następujące działania:

Klasy III a i III b (wychowawcy: mgr Anna Myśliwa, mgr Aleksandra Kowalczyk): konkurencje sportowe (pod hasłem „Białe zdrowe serca”); projekcja filmu i pogawędka nt. „Skutki nadmiernego korzystania z telefonu: jak ograniczyć korzystanie z telefonu, jak spędzać wolny czas”.

Klasy I a i  I b (wychowawcy: mgr Dorota Majchrzak, mgr Mariola Lachowska): rywalizacja zamiast telefonu (pod hasłem „Zdrowe białe serca”).

Klasa V a (wychowawca: mgr Leszek Myśliwy): zajęcia profilaktyczne „Od czego możemy się uzależnić?”

Klasa VI b (wychowawca: mgr Monika Pawłowska, opiekun: mgr Joanna Zawrzykraj): marsz przeciwko narkotykom i przemocy; kampania informacyjna wśród mieszkańców Radoszyc; akcja „Dopalaj się zdrowo!”.

Mgr Joanna Zawrzykraj: akcja „Biała Łapka” – zbiórka charytatywna w szkole na rzecz bezdomnych psów. Zebraliśmy ponad 185 kg karmy mokrej i suchej. W akcji wzięło udział 85 osób.

Koordynator Kampanii Białych Serc:
Monika Pawłowska