VI Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane przez: Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wydawnictwem Logi.

Drużyna w składzie: Paweł Czarnecki (4a), Hubert Tkacz (5b), Magdalena Dynus (7b), Rafał Janus (7b), Daria Janus (8a), Maja Bańburska (8b) i Patrycja Binkowska (8c) reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskim finale, który odbywał się w Kielcach. Czterogodzinne rozgrywki zakończyły się sukcesem – Daria Janus została laureatką konkursu w swojej kategorii wiekowej (klasy 6-8), pozostali finaliści również mogą poszczycić się wysokimi miejscami.

Oczekiwanie na wyniki umilił nam wykład „Łamigłówki matematyczne i logiczne. Dlaczego są takie ważne”, z którego dowiedzieliśmy się m. in. że taki trening umysłowy zwiększa zdolność do skutecznego i kreatywnego rozwiązywania każdego napotkanego problemu. To również genialny sposób na zabawę dla dzieci i dorosłych.