Druga edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przygotujmy lepszy świat” dobiegła końca. W rankingu ogólnopolskim nasza szkoła znalazła się na podium. WYGRALIŚMY GŁÓWNĄ NAGRODĘ!!! HURRA!!! Nagroda warta 27 tysięcy złotych. W jej skład wchodzą: trzydniowy wyjazd na „Zieloną Szkołę” do Spały dla 26 najaktywniejszych uczniów i 2 opiekunów, workoplecaki, a także szkolenie dla pracowników stołówki szkolnej. Warto było, choć przychodziły chwile zwątpienia. Od 11 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku uczniowie klas 1-3 brali udział w ogólnopolskim konkursie pod tytułem: ,,Przygotujmy lepszy świat” – to program edukacyjny dla klas 1- 3 szkół podstawowych. Uczestniczące w nim dzieci zdobywały wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Nauczyciele mogli skorzystać z atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, a uczniowie wziąć udział w interaktywnych lekcjach, których scenariusze opracowali eksperci do spraw żywienia i doświadczeni pedagodzy. Najmłodsi poznali ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotowywali posiłki oparte na składnikach roślinnych. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku dało wszystkim możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody. My, jako nauczyciele, jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Zdjęcia potraw, które codziennie otrzymywaliśmy wzbudzały w nas zachwyt. Gratulujemy i dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i trud jaki wkładali, by przygotować wspólnie z dziećmi te potrawy. W trakcie trwania Programu przesłaliśmy około 35 tysięcy zdjęć. Dziękuję za pomysłowość i wytrwałość wszystkim, a także tym, którzy chociaż raz włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za zaangażowanie w realizację Programu, pomoc i przesyłanie zdjęć do mnie, jako szkolnego koordynatora, jak również bezpośrednio na stronę projektu. Serdecznie dziękuję wychowawcom Pani E. Szemberg, Pani B. Lachowskiej i Pani A. Myśliwej, Pani A. Mechelewskiej i rodzicom z klasy I A, I B i II A. Dzięki ich wytrwałości i ogromnemu zaangażowaniu udało nam się zdobyć PODIUM. DZIĘKUJEMY!!!!

Monika Lesiak

Poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dania. Oto tylko, kilka niezwykle kolorowych i smacznych dań przygotowanych z wykorzystaniem różnych warzyw i owoców.