Kampania edukacyjna „Przygotujmy lepszy świat” jest  inicjatywą firmy Knorr i organizacji pozarządowej  Pro-Veg, będącej jednocześnie partnerem merytorycznym akcji.

Druga edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dobiegła końca. Program był realizowany od 17 października do 31 marca 2021 r. Zgłębiając tematy przygotowane przez Organizatorów nauczyciele przeprowadzili interaktywne lekcje dostosowane do wieku uczniów, które w sposób teoretyczny i praktyczny pomogły dzieciom zrozumieć zależności między dietą, a kondycją naszej planety. W ramach zadań uczniowie wykonywali proste obserwacje, doświadczenia i eksperymenty dotyczące zjawisk przyrodniczych, tworzyli notatki z obserwacji, wyjaśniali istotę obserwowanych zjawisk według procesu przyczynowo – skutkowego i czasowego.

Uczniowie poznali ciekawe przepisy oparte na składnikach roślinnych. Uczestnicy z najmłodszych klas wraz z rodzicami przygotowywali w domu posiłki, których głównym składnikiem było warzywo tygodnia, m.in. papryka, jarmuż, brokuł, pomidor, rukola, buraki, cukinia, ciecierzyca, itp. fotografowali je, opisywali i przesyłali zdjęcia. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku dawało możliwość zdobycia cennych punktów w grze o nagrody dla szkół i dla klasy. Zdjęcia zostały zamieszczone na stronie projektu, dzięki czemu nasza szkoła zdobywała dodatkowe punkty w konkursie towarzyszącym programowi. Punktowane były również przeprowadzone lekcje oraz wypełnienie ankiety przez rodziców.

W trakcie trwania Projektu przesłaliśmy około 7 tysięcy zdjęć.

Warto było, w rankingu ogólnopolskim nasza szkoła zajęła 10 miejsce w Polsce na 673 szkoły.

Serdecznie dziękujemy najaktywniejszym rodzicom uczniów za z klasy I a – Pani A. Dorobek, Pani S. Maciążek, Pani A. Mogieła, z klasy III a Pani B. Barczyckiej i Pani A. Błotnickiej i z klasy III b Pani M. Elster, Pani A. Cichackiej i Pani D. Szwed za zaangażowanie w realizację Projektu, pomoc i przesyłanie zdjęć do szkolnego koordynatora Pani Moniki Lesiak, jak również bezpośrednio na stronę projektu.

Poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dania. Oto tylko kilka niezwykle kolorowych i smacznych dań przygotowanych z wykorzystaniem różnych warzyw.