16 lutego 2021

„Przygotujmy lepszy świat” to program edukacyjny dla klas I – III szkół podstawowych, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Celem akcji jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa. Dzięki programowi szkolnemu w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkrywają, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiadują się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska. Młodzi „rewolucjoniści” nie tylko edukują się w ramach lekcji, ale otrzymują również rewolucyjne wyzwania do realizacji w wolnym czasie – zarówno wspólnie w szkole, jak  i samodzielnie w domu. Przygotowują rewolucyjne posiłki z warzyw i kasz, które są zdrową alternatywą dla tradycyjnej bułki z szynką, prowadzą rozmowy z najbliższymi, rodziną  i przyjaciółmi, na temat diety i środowiska, czy też zajmują się uprawą roślin jadalnych. 

W ramach tej akcji wysyłają zdjęcia przygotowanych posiłków z produktów pochodzenia roślinnego, w tym warzywa tygodnia na stronę projektu. Inspiracją mogą być przepisy, które znajdują się w zakładce. Warunkiem jest przygotowanie posiłków tylko z produktów roślinnych. Po pozytywnej weryfikacji zdjęcie zostanie opublikowane w galerii na stronie programu. 

Uczestniczące w programie dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy  i samodzielnie lub z rodzicami przygotowują posiłki oparte na składnikach roślinnych. Podzielenie się zdjęciem każdego posiłku to możliwość zdobycia cennych punktów w grze  o nagrody indywidualne i dla klasy.  

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i przesyłanie zdjęć do szkolnego koordynatora jak i na stronę projektu.