27 marca 2020

Drogi Uczniu!
Odkryj magię czytania. Zostań w domu i czytaj książki. Skorzystaj z ofert księgarni internetowych np.:

 https://www.taniaksiazka.pl/ – znajdziesz tam bestsellery, książki przygodowe, sensacyjne i kryminalne, nowości czytelnicze,  

https://legalnakultura.pl/

https://www.gandalf.com.pl/

Poniżej znajdziesz propozycję książek po które warto sięgnąć. Miłego czytania.

Klasy I –III

1.    Cukierku, ty łobuzie – Waldemar Cichoń

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Więcej dowiesz się na: https://www.granice.pl/sys6/pliki/pdf/eff4336f41c54f922d7434a6d21ed1c5.pdf

2.    Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek  

Każda pani domu doskonale wie, że skarpetki są problematycznym elementem garderoby i giną w niewyjaśnionych okolicznościach w praniu. Więcej szukaj na:

3.    Asiunia – Joanna Papuzińska

Historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Całość czytaj na:

http://www.zkpig7.pl/2015_2016/Asiunia_Joanna_Papuzinska.pdf

Klasy IV-VI

1.    Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – Rafał Kosik

To zwykłe dzieciaki z warszawskiego gimnazjum, które mają jednak niezwykłą wprost zdolność do wpadania w kłopoty, ale i wychodzenia z nich przy użyciu różnych przedmiotów – komputerów, sztucznej inteligencji oraz samodzielnie wykonanych wynalazków……………..

2.    Magiczne drzewo – Andrzej Maleszka

Wyglądało to tak: burza powaliła olbrzymi dąb, tak stary, że żaden z pra prapradziadków nie mógłby go pamiętać. Okazało się, że to Magiczne Drzewo. Z jego drewna ludzie wykonali dziesiątki, a może nawet setki przedmiotów, które zachowały magiczne właściwości………..

3.    Winnetou – Karol May

Młody chłopak z Europy przybywa na Dziki Zachód gdzie pracuje jako nauczyciel, a potem mierniczy przy wytyczaniu linii kolejowej przez terytorium Indian. Dzięki sile pięści zyskuje przydomek Old Shatterhand. Pod okiem Sama Hawkensa zdobywa doświadczenie w strzelaniu, jeździe konnej, tropieniu, polowaniu na bizony i chwytaniu mustangów. Prawdziwe przygody czekają go dopiero po zapoznaniu Winnetou. Choć początkowo Apacz uważa chłopaka za wroga, jednak widząc jego męstwo i szlachetność, zawiera z nim braterstwo krwi, zostaje jego przyjacielem i przyjmuje do swojego plemienia. Wkrótce obaj muszą stawić czoła bandytom którzy zabili ojca i siostrę Winnetou ……

Klasa VIII

1.    Zapałka na zakręcie – Krystyna Siesicka

Zapałka na zakręcie” to książka o sprawach ważnych i niełatwych – o skomplikowanym języku uczuć, o tym, jak trudno o miłości mówić, jak trudno spełniać czyjeś oczekiwania, nie zawieść zaufania najbliższych.

2.    Beethoven i dżinsy – Krystyna Siesicka

Opowieść o Miśce, maturzystce, która zamierza zrezygnować ze studiów, by wyjść za mąż i poświęcić się opiece nad niewidomym Piotrem, a także o jej bracie – Alku, który niefortunnie lokuje uczucia w Majce – dziewczynie Jacka…….