28 lutego 2020

Piłka siatkowa zadomowiła się w Gminie Radoszyce na dobre. Gramy, oglądamy i kibicujemy. Staramy się systematycznie kibicować drużynie Skry Bełchatów, pod której szyldem prężnie od czterech lat działa Akademia Siatkówki w Radoszycach. W tym sezonie wspieraliśmy drużynę z Bełchatowa podczas grudniowego, wygranego 3:0 meczu z Zawierciem. Dzieci z naszej Akademii miały zaszczyt wprowadzać zawodników w przedmeczowej eskorcie.

1 lutego 2020 r. w hali sportowej w Kluczewsku odbył się III Ogólnopolski Turniej Mini siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2020”. W tym roku rywalizacja toczyła się w kategorii „dwójki”. Do zawodów przystąpiło 26 drużyn z sześciu województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i oczywiście świętokrzyskiego. Naszą Akademię Siatkówki reprezentowały dwie drużyny. Co prawda zwycięstw było niewiele, ale doświadczenie zdobyte z tak dobrymi drużynami jak np.: Kraków, Wieliczka czy Biała Podlaska jest bezcenne.

2 lutego 2020 r. w hali Energia w Bełchatowie, odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezesa KPS Skra Bełchatów. Tym razem do rywalizacji wśród dwunastu drużyn przystąpiły dwie ekipy z Radoszyc. Po zaciętych meczach nasze siatkarki zajęły II i V miejsce.

Kolejny raz odwiedziliśmy Bełchatów w niedzielę 16 lutego 2020 r., tym razem kibicowaliśmy Skrze Bełchatów w wygranym 3:2 meczu „na szczycie” z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Kolejny raz nie obyło się bez niespodzianki dla naszych najmłodszych członków Akademii Siatkówki, którzy uczestniczyli w przedmeczowej eskorcie zawodników.