11 lutego 2020

W grudniu 2019 nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”, której celem było zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Biorąc pod uwagę fakt, że szczególnie w okresie przedświątecznym podejmuje się inicjatywy mające na celu wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji harcerze z 33 KDSH „Iskra” przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla trzech potrzebujących rodzin z gminy Radoszyce. Dzięki hojności społeczności szkolnej udało się uzbierać kilkanaście dużych kartonów, które zostały przekazane w obecności pracownika GOPS-u do wskazanych przez niego osób.
Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia druhny i druhowie odwiedzili nauczycieli emerytów przekazując im w imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Wszyscy przyjęli ich bardzo ciepło i serdecznie przekazując życzenia dla całej szkoły.

W ramach szkolnego wolontariatu pomagaliśmy również zwierzakom znajdującym się w schronisku. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, legowiska, obroże, smycze, ryż, makaron, gumowe zabawki, koce, kołdry, ręczniki oraz środki czystości. Wszystkie te produkty zostały przekazane podopiecznym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Dziękujemy za aktywny udział w akcji. Opiekunowie: Bożena Binkowska, Monika Lesiak.