2 stycznia 2020

11 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami języka niemieckiego wzięli udział w „Dniu Języka Niemieckiego”, który już po raz kolejny zorganizowany został w I LO im. KEN w Końskich.
W części oficjalnej organizatorzy przyznali nagrody i wyróżnienia uczestnikom III Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Wśród nagrodzonych byli również nasi uczniowie.
Laureatkami konkursu zostały – Wiktoria Skrobisz i Julia Tarnawska z klasy VIII a, a tytuły finalistów otrzymali – Anna Cuper VIII b, Natalia Kuleta, Dorota Cieślik i Julian Kitliński z klasy VIII a. W konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową nagrodzona została Julia Zielińska z klasy V a.
Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w multimedialnych warsztatach językowych i quizie na temat obyczajów bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych, które prowadził Ralph Arzt z UJK w Kielcach.

Kartki świąteczne, które brały udział w konkursie stanowią dekorację holu górnego szkoły. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, wyróżnionych i nagrodzonych!!!