Ostatni tydzień września w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy Szarego w Radoszycach stał pod znakiem sportu. Między innymi odbyły się: Turniej minisiatkówki, turniej skoku w dal, biegi na dystansie 400 m., zajęcia taneczne cheerleaderek, pomiar wydolności oraz prelekcje na temat zdrowego trybu życia. Uwieńczeniem Europejskiego Tygodnia sportu, do którego nasza szkoła się przyłączyła, był Gminny Dzień Sportu.
W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły z Gminy Radoszyce. Rywalizacja międzyszkolna odbywała się w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa czwórek, bieg sztafetowy 4x400m., skok w dal dziewcząt i skok w dal chłopców. Zaproszenie na dzień sportu przyjęły wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. W łącznej klasyfikacji najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa z Kapałowa, na drugim miejscu uplasowały się Górniki, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Wilczkowic, kolejne miejsca zajęły Radoszyce, Kłucko i Grodzisko. 

Wyniki w poszczególnych dyscyplinach:

Piłka siatkowa: I miejsce – SP Kapałów, II miejsce – SP Kłucko, III miejsce – SP Grodzisko, IV miejsce – SP Wilczkowice, V miejsce – SP Radoszyce, VI miejsce SP Górniki

Sztafeta 4×400 m.: I miejsce – SP Kapałów, II miejsce – SP Wilczkowice, III miejsce – SP  Górniki, IV miejsce – SP Radoszyce, V miejsce – SP Kłucko, VI miejsce SP Grodzisko

Skok w dal dziewcząt: I miejsce – SP Górniki, II miejsce – SP Grodzisko, III miejsce – SP Wilczkowice, IV miejsce – SP Radoszyce, V miejsce – SP Kapałów, VI miejsce SP Kłucko

Skok w dal chłopców: I miejsce – SP Radoszyce, II miejsce – SP Kłucko, III miejsce – SP Górniki, IV miejsce – SP Kapałów, V miejsce – SP Wilczkowice, VI miejsce SP Grodzisko

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników Gminnego Dnia Sportu, liczne zabawy i konkursy przeprowadzili animatorzy gier i zabaw. Przedszkolaki mogły między innymi puszczać bańki, tańczyć, oraz rywalizować w rewelacyjnie prowadzonych konkursach.

Jak przystało na taką uroczystość, nie zabrakło znakomitych gości. Między innymi pojawili się: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Zbigniew Wojciechowski, Wizytator Kuratorium Oświaty Piotr Gajek, radni Rady Miejskiej w Radoszycach, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych.

Dekoracji przedszkolaków oraz wszystkich zawodników dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala z zaproszonymi gośćmi.