17 maja 2019 r. odbył się w naszej Szkole Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Został zorganizowany przez p. Mariolę Lachowską, p. Dorotę Majchrzak i p. Annę Myśliwą. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas trzecich i 12 z klas drugich.

Mistrzem ortografii – zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas III została Gabriela Piowowarczyk z naszej Szkoły. II miejsce w konkursie zajęła uczennica tej samej klasy, Alicja Kurzyna, natomiast III miejsce zdobył Mikołaj Wiklak ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach.

W klasach drugich, I miejsce zdobyły Natalia Milczarek z naszej Szkoły oraz Karina Molasy ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. II miejsce – Anna Pakuła ze szkoły w Wilczkowicach oraz Adam Kałuziński ze szkoły w Radoszycach. III miejsce zajęła Anna Majchrzak z Radoszyc.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczniowie – dyplomy. Dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu.