W dniu 08.02.2019 r., w ramach ogólnoeuropejskiej akcji poświęconej eBezpieczeństwu, obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W związku z tym, odbyło się szereg wydarzeń promujących właściwe zachowania w sieci.
Graliśmy w quizy Kahoot poświęcone eBezpieczeństwu oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny na temat zagrożeń w Internecie. Nagrodzone osoby to Marta Kruszyna, Małgorzata Stoińska, Gabriela Lichota oraz Oliwia Lichota.
Uczennica gimnazjum, Dominika Zawrzykraj przedstawiła kolegom i koleżankom z młodszych klas stworzoną w ramach lekcji informatyki prezentację multimedialną na temat eBezpieczeństwa. Uczniowie z klasy IVc zaprezentowali krótkie scenki, związane z nadużywaniem Internetu, hejtowaniem, naruszaniem prywatności oraz oraz innych zagadnień związanych z tematem. Po każdej scence odbywała się dyskusja na temat niewłaściwych zachowań, w trakcie której zebrani uczniowie klas IV-VII wysuwali wnioski jak należy się zachować w danej sytuacji. Wysłuchaliśmy również rapowanej piosenki, w trakcie której wybieraliśmy zasady korzystania z Internetu skierowane do rodziców. Powstała tablica informacyjna została umieszczona w holu szkoły, by wraz z pracami plastycznymi uczniów przypominać o tak ważnym temacie, jakim jest właściwe korzystanie z Internetu.
Koordynatorkami akcji były panie M. Girzejowska, I. Lewandowska, A. Zawrzykraj oraz B. Binkowska.