W dniu 26.11.2018 roku 48 uczniów klas trzecich gimnazjum wspólnie z opiekunami wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Ćpunka” w reżyserii Marka Tercza, przy współpracy z Teatrem Lektur. Spektakl odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Aktorzy przedstawili bolesną, prawdziwą i poruszającą opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie pełnym uzależnień, agresji, chorych ambicji rodziców, oraz obojętności otoczenia, w tym najbliższego.
To dzięki przychylności Miejsko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przez skryty i niezwykle zdradliwy mechanizm dopalaczy oraz przemocy można wkręcić się w spiralę uzależnień prowadzących do śmierci. Mamy nadzieję, że treści skierowane do młodych odbiorców za pośrednictwem przekazu aktorskiego, będą im towarzyszyć w dalszym życiu.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, za pokrycie w całości kosztów wyjazdu do Kielc i spektaklu profilaktycznego pt. „Ćpunka” Miejsko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach.