17 grudnia 2018

W piątek 7 grudnia w I LO im. KEN w Końskich obył się Dzień Języka Niemieckiego, podczas którego oficjalnie rozstrzygnięte zostały dwa konkursy – wiedzy oraz na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim.
W II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego łącznie wzięło udział 50 uczniów z klas VII i VIII oraz III klas gimnazjalnych naszego powiatu. Liczne grono nagrodzonych i wyróżnionych stanowili uczniowie naszej szkoły. Laureatami I miejsca zostali Marta Kowalska i Dawid Lewosiński; Adam Janus, Anna Trojanowska, Daria Ciupa i Mateusz Kałuziński oraz Maciej Zawrzykraj zajęli miejsce II, a miejsce III przypadło Zuzannie Czarneckiej i Bartłomiejowi Bogulakowi. Tytuł finalisty otrzymały Katarzyna Popielewska, Julia Tarnawska i Martyna Stępień.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs na kartkę świąteczną nawiązującą do kultury Niemiec. W tym konkursie wyróżnienia przyznano Zuzannie Czarneckiej i Emilii Zimnej, II miejsce przypadło Mateuszowi Kamińskiemu i Klaudii Popielewskiej oraz Patrykowi Bałutowi, a zwyciężył Bartłomiej Wielgus.
Po części oficjalnej wszyscy przybyli goście mogli częstować się kolorowymi, smacznymi wypiekami licealistów, a następnie wzięli udział w quizie o tematyce bożonarodzeniowej oczywiście w języku niemieckim.


Wszystkie kartki, które brały udział w konkursie stanowią dekorację holu górnego szkoły.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, wyróżnionych i nagrodzonych!!!