9.11.2018 r. w wyjątkowy sposób uczciliśmy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Świętowanie rozpoczęło się od „Stokrotnych życzeń dla Niepodległej”, które równocześnie układało i pisało 100 uczniów z klas I-VIII oraz klasy III gimnazjum. Następnie  odbył się   quiz interaktywny z zastosowaniem aplikacji kahoot „A co ,TY, wiesz o Polsce?” Ponadto, klasa IVc nagrała film o Polsce w projekcie eTwinning, a klasa IIa świętowała ten dzień wraz z rodzicami, którzy przygotowali z tej okazji biało-czerwony tort.

0 godz. 11.11. zebraliśmy się w hali sportowej, gdzie w odpowiedzi na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży oraz Dyrekcji Szkoły włączyliśmy się do bicia „Rekordu dla Niepodległej” i wspólnie odśpiewaliśmy polski hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”.

W dalszej części obchodów Święta Niepodległości zaprezentowano krótkie występy artystyczne,  w których wystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie, podkreślając tym samym, że radość z odzyskania niepodległości łączy wszystkie pokolenia. Wspólnie śpiewaliśmy też znane pieśni patriotyczne i legionowe.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor  Anna Wąsik wręczyła obecnym na sali kombatantom biało czerwone bukiety , a zaproszonym gościom okolicznościowe upominki. Wielką niespodziankę sprawiła też całej społeczności szkolnej, przekazując na ręce harcerzy klon – sadzonkę Dębu szypułkowego Bartek, które wyhodowali leśnicy z okazji 100-lecia niepodległości, a która zasadzona zostanie na placu szkolnym.

Literacko- muzyczny scenariusz uroczystości  przygotowały  panie G. Koch, R. Kitlińska i M. Smerdzyńska.

Przez cały dzień można było oglądać wystawy i prace plastyczne o tematyce historycznej zorganizowane przez nauczycieli i uczniów, nie zabrakło też biało-czerwonych słodkości, pięknie wykonanych kotylionów i odświętnego nastroju, który towarzyszył nam wszystkim.