Cała Polska uroczyście świętowała obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W tym jakże dostojnym dniu nie zabrakło oczywiście wkładu uczniów i nauczycieli naszej szkoły w lokalnych uroczystościach, które rozpoczęły się patriotyczną mszą świętą celebrowaną przez proboszcza ks. Józefa Tępinśkiego w kościele parafialnym w Radoszycach. We mszy świętej uczestniczyły władze gminy, mieszkańcy, kombatanci oraz poczty sztandarowe.Po ceremonii kościelnej nastąpił przemarsz zebranych pod pomnik poległych partyzantów w Rynku, gdzie nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek. Zgromadzeni usłyszeli okoliczne przemowy oraz przepiękne pieśni legionowe zaśpiewane przez uczennice naszej Szkoły.
Następnie wszyscy zebrani udali się na wieś Zychy, gdzie kontynuowano uroczyste obchody Święta Niepodległości połączone z upamiętnieniem pobytu majora Hubala w tutejszej leśniczówce oraz założenia oddziałów zbrojnych.
Po odczytaniu przemowy przez pułkownika Margasa zebrani obejrzeli przepiękną część artystyczną wykonaną przez nasze uczennice pod kierunkiem pań Renaty Kitlińskiej, Ewy Nowak i Lidii Wydry, a recytacja Apelu Poległych doprowadziła wielu zebranych do łez.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę podczas miejsko- gminnych obchodów Dnia Niepodległóści.