30 września 2018

21.09.2018r. w Szkole Podstawowej w Górnikach odbyły się biegi przełajowe dla uczniów z klas IV-VIII pod patronatem Pana Michała Pękali Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce. W imprezie tej wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.

Po uroczystym otwarciu zawodów sportowych przez Pana Burmistrza do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy. Trasa biegu była jednakowa dla wszystkich – ok. 500m, a każda zawodniczka i zawodnik zdobywał punkty dla swojej szkoły liczone łącznie w kategorii dziewcząt i chłopców w swoim roczniku. W sumie odbyło się 10 biegów – osobno dla każdej grupy wiekowej z podziałem na płeć.

Naszą szkołę reprezentowali tylko uczniowie z klas IV-VI. Mimo tak znacznego osłabienia zajęliśmy III miejsce. Wszyscy biegacze spisali się bardzo dobrze, a niektórzy z powodzeniem ścigali się ze starszymi o 2-3 lata koleżankami i kolegami zdobywając cenne punkty dla szkoły.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Julia Sinkiewicz 4a, Nataniel Stolarski 4a – kl.IV
Antonina Rozmus 5b, Bartłomiej Wielgus 5a – kl.V
Magdalena Owczarek 6b, Mikołaj Ciupa 6b – kl.VI
Anna Komisarska 5c, Jakub Ciszek 5b – kl.VII
Emilia Kowalska 4b, Szymon Myszkowski 5c – kl.VIII
Szymon Drab 4b, Paulina Kozubowska 4c, Adam Toborek 4c, Emilia Zimna 5a – rezerwowi.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej Pan Burmistrz Michał Pękala rozdał okazałe puchary i dyplomy dla szkół oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i medale każdemu z uczestników biegów.

Opiekunem i selekcjonerem grupy był p. Jacek Skroński.