11 września 2018

7 września obchodziliśmy Święto Szkoły. Minęło już 10 lat od nadania naszej placówce imienia gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego, tematyka święta nawiązywała więc do patriotyzmu oraz znajomości naszej historii. Śpiewaliśmy zatem pieśni patriotyczne oraz odkrywaliśmy ciekawe miejsca w Radoszycach, badając jak zapisały się na łamach historii.
Uczniowie klas młodszych pogłębiali wiadomości o życiu i zasługach naszego patrona, uczyli się hymnu państwowego oraz jak się zachować podczas jego grania i śpiewania. Przy dopingu uczniów i rodziców oddziały klas A i B stoczyły „bitwę sprawnościową”, w której wszyscy zostali zwycięzcami. Namalowane portrety patrona szkoły – dzieła najmłodszych, można obejrzeć na wystawce plastycznej klas I – III.

Ponadto, delegacja uczniów naszej Szkoły wraz z opiekunami pojechała do Leśniczówki Klepacze koło Starachowic do Izby Pamięci gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego. Po obejrzeniu pamiątek związanych z patronem i zjedzeniu kiełbasek przy ognisku, cała grupa poszła na spacer do lasu gdzie oglądała „Dąb Maciek” i zjawiska krasowe występujące na tym terenie.