18 maja 2018

10 maja odbył się w naszej Szkole Dzień Unii Europejskiej. Uczniowie klas VII oraz klas gimnazjalnych zabrali nas w barwną podróż po Europie prezentując wylosowane wcześniej kraje. W ramach projektu przygotowali stoiska pełne informacji na temat wylosowanego kraju i jego kultury, zaprezentowali charakterystyczne potrawy, przedstawili inscenizacje przybliżające dany kraj oraz odpowiadali na pytania z języka angielskiego. Dodatkowy punkt można było uzyskać za pytanie z wiedzy o Unii Europejskiej, zaprezentowanej wcześniej w anglojęzycznej ekspozycji. Jury, w którym zasiedli nauczyciele, kierownik CUW Ewelina Ptak,  oraz  Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala ,  wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce – klasa IIIc, prezentująca Czechy,
II miejsce – klasa IId, prezentująca Irlandię,
III miejsce – klasa VIIa, prezentująca Polskę.

Festiwal uświetniły przepiękne pokazy taneczne uczniów z młodszych klas oraz występy Alicji Szemberg, Kasi Lachowskiej i Wiktorii Skrobisz.
Wszystkie klasy włożyły dużo pracy w przygotowania, wykazując się kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi. Dziękujemy za wsparcie wychowawcom i rodzicom, a także organizatorom konkursu: pani A. Czarneckiej, B. Binkowskiej, L. Wydrze, J. Binkowskiej, A. Zawrzykraj, M. Girzejowskiej oraz panu K. Relidzyńskiemu. Zapraszamy do fotorelacji.