27.04.2018 r. odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia poświęcona kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przewodnicząca szkoły Julia Wydra wprowadziła wszystkich w niezwykły klimat. Podkreśliła, że po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość – wartości, które pozwoliły Polakom przetrwać. Na chwilę wszyscy zgromadzeni przenieśli się w odległe czasy. Zabrzmiały wiersze m.in. W. Szymborskiej, Z. Staweckiego. Podsumowaniem był fragment „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza – Koncert Jankiela, zinterpretowany przez Katarzynę Lachowską. Rozbudził on w odbiorcach poczucie dumy narodowej. Wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez p. Renatę Kitlińską. W montażu słowno – muzycznym wzięły udział Zuzanna Czarnecka, Marta Kowalska, Marta Szyposzyńska, Anna Cuper oraz Mateusz Łosiński – operator dźwięku. Całością literacką kierowały: Ewa Nowak i Halina Pierścińska.

03.05.2018 w Rynku pod pomnikiem powtórzono tę samą inscenizację dla całej społeczności lokalnej. W uroczystości wzięli udział zuchy i harcerze z naszej szkoły. Zwieńczeniem był uroczysty Polonez w wykonaniu uczniów wszystkich placówek oświatowych Miasta i Gminy Radoszyce. Korowód prowadziły klasy 3a i 3b naszej szkoły. Uczniowie wystąpili w biało-czerwonych strojach. Na zakończenie tańca dziewczynki złożyły pod pomnikiem białe i czerwone róże.