W dniu 9 kwietnia 2018 roku uczniowie klas młodszych z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Anny Myśliwej i Elżbiety Szemberg kolejny raz wzięli udział w Powiatowych Zawodach „Dziecięcej Piłki Ręcznej” w ramach II edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Aktywności Fizycznej – Horyzonty Aktywności Fizycznej roku szkolnego 2017/2018.

W tym roku gospodarzem zawodów była szkoła w Stadnickiej Woli. W zmaganiach najmłodszych wzięło udział 12 drużyn z powiatu koneckiego. Rywalizowali ze sobą w oparciu o uproszczone zasady gry w piłkę ręczną. Rozgrywki toczyły się w 3 grupach, systemem pucharowym. Nasi uczniowie podczas rozgrywek wykazali się dużymi umiejętnościami indywidualnymi jak i umiejętnościami gry zespołowej. W naszej grupie udało nam się pokonać drużynę ze SP nr 1 Końskie (9:4), SP Modliszewice (12:0). Niestety jedna przegrana z SP Fałków (5:8) niewielką ilością punktów nie pozwoliła wziąć udziału w finale, w walce o miejsce na podium. Zdobyte doświadczenia i umiejętności pozwolą naszym zawodnikom w przyszłości osiągać dalsze sukcesy sportowe.