23 stycznia 2018

14 stycznia 2018 r. wraz z całym krajem wzięliśmy udział w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Główne uroczystości odbyły się w hali sportowej naszej Szkoły, a były wśród nich występy przedszkolaków, uczniów i młodzieży ze szkół z terenu miasta i gminy Radoszyce oraz MOW w Jóźwikowie. Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny przygotowany przez p. Renatę Kitlińską oraz zespół taneczny pod opieką p. Elżbiety Szemberg i Bożeny Lachowskiej. Imprezę uświetniły również występy wokalne p. Anny Popiel i Bożeny Zielińskiej. Wolontariusze zbierali datki do puszek z serduszkami, a darczyńcy mogli spróbować przygotowanych ciast i słodkości, słynnego radoszyckiego kugla oraz wziąć udział w loterii. Najmłodsi mogli zrobić sobie zdjęcie z chodzącym misiem, pomalować twarz i pobawić się na „dmuchańcach”. W zorganizowanej licytacji można było nabyć wiele interesujących przedmiotów, takich jak obrazy, tort WOŚP, piłkę ręczną z podpisem Bogdana Wenty, szaliki GKS Partyzant Radoszyce lub koszulkę PGE SKRY Bełchatów z autografami zawodników. Na uroczystości obecni byli również strażacy z OSP Radoszyce. O godzinie 20, harcerze, zaproszeni goście i uczestnicy imprezy zapalili tradycyjne „światełko do nieba”.

Radoszycki sztab zebrał 21 tysięcy 217 zł i 83 grosze – to oznacza nowy rekord, który został poprawiony aż o 3 tysiące złotych w stosunki do roku poprzedniego! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – dyrekcji,nauczycielom, rodzicom, Samorządowi Uczniowskiemu, harcerzom z 33 KDSH „Iskra”, Radzie Seniorów, pracownikom CUWu, całemu sztabowi pod kierownictwem p. Eweliny Ptak oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom.