15 maja 2017 r. w gminnej hali sportowej w Radoszycach odbyły się Mistrzostwa powiatu koneckiego – Dziecięca piłka ręczna. Turniej został rozegrany w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca piłka ręczna. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I – III szkół podstawowych z: Fałkowa, Królewca, Stąporkowa, Pilczycy, Radoszyc i dwie drużyny z Końskich SP nr 1 i nr 2.  W ceremonii otwarcia oprócz zawodników wzięli udział zaproszeni goście. Pani Agata Binkowska członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Pan Michał Pękala – Wójt gminy Radoszyce współgospodarz imprezy, Pan Jacek Wołowiec – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach wraz z pracownikami: Jolantą Sabat, Wiesławem Stanisławiakiem, Martyną Głębocką i Arturem  Dziwirkiem, Pan Michał Przybylski – trener KSSPR Końskie, Pani Ewelina Ptak – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach, Pani Barbara Popiel i Małgorzata Maruszewska z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach, Pan Artur Łata – pasjonat piłki ręcznej, firma Hummel Polska, lokalne media oraz gość specjalny piłkarz ręczny, zawodnik Vive Tauron Kielce Krzysztof Lijewski.
Po uroczystym otwarciu uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w dwóch grupach. W wyniku losowania w grupie A spotkały się szkoły z: Królewca, Fałkowa i Stąporkowa. W grupie B rywalizowały ze sobą szkoły: z Pilczycy, Radoszyc i SP nr 1 i 2 z Końskich. Sędziami  zawodów byli Panowie: Rafał Zieliński i Jacek Kiełbus.
Z każdej z grup do dalszych rozgrywek awansowały dwie drużyny. O miejsce trzecie zagrały drużyny z Fałkowa i SP nr 1 w Końskich. Po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich. W wielkim finale spotkały się zespoły ze Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach ze Szkołą Podstawową w Królewcu. Po bardzo emocjonującym pojedynku zwyciężyła drużyna z Królewca.
Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Szkoła Podstawowa w Królewcu
  2. Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
  4. Szkoła Podstawowa w Fałkowie

Podczas ceremonii zamknięcia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Radoszyce oraz dyplomy, a drużyny, które zajęły miejsca na podium również puchary ufundowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Każdy z zawodników otrzymał również upominki ufundowane przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w Kielcach. Specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizację mistrzostw z rąk Pani Dyrektor naszej Szkoły Anny Wąsik – współgospodarza turnieju otrzymali: Pan Michał Pękala, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach, Pani Agata Binkowska, Pan Rafał Zieliński, Pan Jacek Kiełbus, Pan Artur Łata, Pani Jolanta Sabat, Pan Wiesław Stanisławiak oraz Pan Jacek Wołowiec. Na zakończenie wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami stojąc w „złotym deszczu” i słuchając piosenki „We are the champions” w wykonaniu Juli Kowalewskiej i Emilii Lachowskiej z klasy VI B Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach. Wszystkim serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia w wielkim finale.