5 kwietnia 2017 r. w naszej Szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych z terenu gminy Radoszyce. Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Górnikach, Grodzisku, Kapałowa, Kłucka, Wilczkowic i gospodarze, czyli nasza Szkoła. Turniej polegał na rozwiązaniu dwóch testów: pierwszy składał się z 25 pytań i dotyczył zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, pierwszej pomocy. Drugi test składał się z 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Wszystkie drużyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami. Jednak zespół, który reprezentował naszą Szkołę okazał się najlepszy i to on będzie reprezentował naszą gminą w  eliminacjach powiatowych. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bańburska Olga klasa VI A, Julia Tarnawska klasa V A, Szustak Michał i Basiak Dawid z klasy VI B. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kapałowie a trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kłucku. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a naszej drużynie życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.