29 listopada 2016 r. odbyło się podsumowanie projektu „Kultura dla najmłodszych” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU realizowanego przez Fundację ENKOLPION Instytut Kultury Regionalnej i Dziedzictwa Narodowego oraz i Gminę Radoszyce. Event finałowy odbył się w sali konferencyjnej OSP w Radoszycach. Podczas spotkania podsumowującego działania zjawiły się dzieci i ich rodzice, przedstawiciele samorządu Wójt Michał Pękala,  p. Anna Wąsik – dyrektor naszej Szkoły oraz Fundacji ENKOLPION – p. Katarzyna Tkaczyk. Podczas spotkania podsumowującego to kultura przyjechała do Radoszyc. Kwartet puzonowy z Filharmonii Świętokrzyskiej zaprezentował widowisko pt. „Uwięzieni na statku pirackim”. W trakcie tego koncertu mali beneficjenci świetnie się bawili w zabawach organizowanych przez muzyków. Kolejnym punktem był występ grupy tanecznej przygotowanej przez p. Magdalenę Oko i p. Annę Myśliwą do utworu Leonarda Cohena pt: „Alleluja”. Następnie na scenę wkroczyła grupa dzieci, która zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie. Owocem zajęć teatralnych prowadzonych przez p. Annę Mechelewską i p. Monikę Lesiak  było przedstawienie pt. „W krainie wierszy”. Dzieci obok kunsztu tanecznego i aktorskiego zaprezentowały piękne stroje, rekwizyty, w których przygotowanie włączyli się w dużej mierze rodzice. Finał uświetniła ponownie grupa taneczna wykonując układ taneczny  do utworu „Rockn Roll is King” zespołu Electric Light Orchestra, kończąc taniec efektownymi wystrzałami. Salwą gromkich braw zakończyło się podsumowanie projektu „Kultura dla najmłodszych”. Dla wszystkich było to bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że wkrótce kolejne projekty będą realizowane w naszej Szkole.

20161129_162832-kopiowanie