Z okazji Dnia Dziecka młodsze klasy podsumowały swoją przygodę z lekturami na pikniku czytelniczym. Pogoda dopisała, więc czytanie ulubionych książek na świeżym powietrzu było bardzo przyjemne. Ponadto zorganizowaliśmy pokaz mody związanej z tematem POZNAJEMY ZAWODY. Mieliśmy uczniów przebranych m.in. za policjantów, żeglarzy, żołnierzy, kosmetyczki, fryzjerów, lekarzy, pielęgniarki, kucharzy, sprzątaczki, nauczycieli i urzędników. Każda z osób mówiła coś na temat wybranego przez siebie zawodu. Uczniowie pokazywali charakterystyczne atrybuty danego zawodu. Był to aktywny czas, który dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i wielu wrażeń.
10 czerwca odbyła się V edycja „Konkursu czytania w języku niemieckim – Vorlesewettbewerb”.
Celem konkursu było:
· rozbudzenie zainteresowań literaturą niemieckojęzyczną
· rozwijanie umiejętności płynnego czytania
· ćwiczenie poprawnej wymowy i intonacji
· rozwijanie kompetencji językowych
Każdy uczestnik konkursu przygotował jeden z zaproponowanych tekstów, a następnie zaprezentował go przed komisją konkursową. Ocenie podlegały: poprawna wymowa i intonacja, płynność i tempo czytania oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Oto laureaci:
I miejsce – Szymon Zigliński
II miejsce – Daria Janus
III miejsce – Zuzanna Dębowska
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.
Łamigłówki są świetną edukacyjną zabawą, która zmusza do myślenia. Pomagają rozwijać intelekt dzieci, ucząc je logicznego myślenia i innych umiejętności przydatnych nie tylko w szkole. Kształtują także zdolności matematyczne, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, umiejętność dokonywania porównań i koncentrację.
Już po raz drugi Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Wydawnictwo Logi zaprosili uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w zawodach. Uczniowie naszej szkoły również zmierzyli się z łamigłówkami diagramowymi. Finalistami konkursu zostali:
Bartosz Drab (4b)
Magdalena Dynus (7b)
Natalia Trojanowska (8a)
Patrycja Binkowska (8c)
Alicja Lachowska (8c).
Systematyczne oszczędzanie …
… jest zawsze nagradzane!
W oszczędzaniu pieniędzy dużą wagę przywiązujemy do systematyczności i nagradzamy osoby, które często wpłacają nawet minimalne sumy.
Łamigłówki z serii Happy Cube otrzymują:
Michał Makuch (7c)
Maciej Zieliński (4b)
Mateusz Barczycki (4a)
Kacper Barczycki (7c)
Julia Dworak (4a)
Maja Król (4a)
Paweł Czarnecki (4a)
Joanna Supierz (4a)
Eliza Stasińska (4a)
Lena Świeca (4a)
Hanna Izdebska (4a)
W dniach 23 – 25 maja byliśmy na Bardzo Zielonej Szkole w Spale (woj. łódzkie). W malowniczej miejscowości otoczonej lasami bardzo mile i efektywnie spędziliśmy czas. Uczestniczyło w niej 26 uczniów (16 pierwszaków i 10 drugoklasistów). Dzieci nie miały czasu na nudę, ponieważ nasz trener Pan Piotr Gaszyński super zorganizował zajęcia dopasowane do potrzeb i możliwości naszych wychowanków. Były to m.in. „Spacer wielkiej uważności do rezerwatu przyrody Spała”, zajęcia dotyczące poznawania drzew i ich znaczenia dla przyrody i człowieka, zabawy ruchowe o zależnościach w przyrodzie, zajęcia plastyczne – czerpanie papieru i ozdabianie go naturalnymi elementami, samodzielne tworzenie masek leśnych zwierząt, warsztat teatralny o zagrożeniach czyhających na leśne zwierzęta. W drugim dniu pobytu mieliśmy zajęcia kulinarne prowadzone przez stratega żywieniowego – Panią Jagodę Dąbrowską. Pani Jagoda opowiadała nam o przyprawach, owocach i warzywach, które dzieci poznawały za pomocą różnych zmysłów. Następnie uczniowie pod okiem Pani dietetyk przygotowywali jaglane i kakaowe kulki mocy, budyń jaglano – kokosowo – bananowy z awokado, pastę z marchewki, z buraka, ze słonecznika, sałatkę owocową i koreczki owocowo – warzywne. Przygotowane potrawy zjedliśmy na podwieczorek. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom „Młodego Ekologa” i złożył ślubowanie ekologiczne na podstawie Zielonego Kodeksu Młodego Ekologa. Program Zielonej Szkoły był dopasowany do wieku dzieci. Poprzez ciekawe zajęcia i zabawy dzieci chłonęły wiadomości przekazywane w ciekawy sposób, przyswajały wiedzę i umiejętności, nawet o tym nie wiedząc.