12 czerwca 2019

Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs, przeprowadzany jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych (TUWiNM). Patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Do udziału w konkursie przystąpiło 65 uczniów naszej szkoły.Wyróżnienia otrzymali:

Adam Kałuziński (II a)  
Antoni Staciwa (IIb)                                            
Gabriela Piwowarczyk (IIIa)
Oskar Popiel (IIIa)
Oliwia Milcarz (IVa)  
Magdalena Dynus (IVb)  
Alicja Lachowska (Vc) 
Adam Janus (VIIIa)   
Michał Szustak (VIIIb).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alicja Kurzyna (III a), która zdobyła nagrodę rzeczową za bardzo dobry wynik.

12 czerwca 2019

Informujemy, iż uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2018/2019
odbędzie się
19 czerwca 2019 r. o godz. 9:00
w hali sportowej Szkoły.


Serdecznie zapraszamy.

12 czerwca 2019

5 czerwca 2019 r. klasy IVb, IVc oraz VIb wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po naszym pięknym rejonie. Zwiedzanie zaczęliśmy od tajemniczej jaskini na Kadzielni, gdzie oprócz zjawiskowych form skalnych udało nam się dostrzec nietoperza, galenę oraz ślady prehistorycznych trylobitów i gąbek. Następnie udaliśmy się do Chęcin, gdzie ruiny zamku przypomniały bogatą historię okolic województwa świętokrzyskiego. Idąc ścieżką edukacyjną w Świętokrzyskim Parku Narodowym poznawaliśmy tajemnice przyrody oraz zasady zachowania w lesie. Na Łysej Górze nie było wprawdzie czarownic, ale mogliśmy zobaczyć gołoborze, klasztor Święty Krzyż oraz muzeum przyrodnicze. To był niezapomniany dzień!

W dniu 6 czerwca 2019 uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Anną Myśliwą gościli w pasiece pszczół  przy Gospodarstwie Szkółkarskim  w Radoszycach u pana Krzysztofa Relidzyńskiego. W trakcie zajęć edukacyjnych uczniowie poznali pracę pszczelarza oraz rolę pszczół w środowisku  przyrodniczym. Mieli okazję zobaczyć czynności wykonywane przez pszczelarza podczas pracy, jego stój roboczy, budowę ula, poznali różne gatunki miodów. Wiele wrażeń doznali podczas „spotkania  z królową pszczół”, którą  mogli dokładnie i z bliska  obejrzeć pod lupą. Poznali również ciekawostki z życia pszczół i ich roli dla człowieka i środowiska przyrodniczego.  Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja  przepysznego i oczywiście słodkiego, tegorocznego miodu wyprodukowanego przez pszczoły w tej pasiece.  Była to dla uczniów wartościowa lekcja, która  oprócz wiedzy dostarczyła wielu wrażeń.